Зустріч з нагоди відзначення Всесвітнього дня фізичної терапії

Щорічно, 8 вересня в суспільстві відзначають «Всесвітній день фізичної терапії». Колектив кафедри фізичної терапії, ерготерапії також долучився до відзначення цього професійного свята. В університеті була організована зустріч зі стейкхолдерами і випускниками нашої кафедри, зі студентами, які навчаються за освітніми програмами «Фізична терапія, ерготерапія», «Ерготерапія».

На превеликий жаль і смуток, захід розпочався із вшанування пам’яті Героїв, які поклали життя за нашу Україну, серед яких є випускники нашої кафедри, Іван Мельник і Назар Макаренко.

Для відзначення професійного свята до нас завітали шановані гості, працедавці, фахівці спеціальності фізична терапія, ерготерапія, а саме Лілія Панделі – завідувач відділенням медичної реабілітації КП «Хмельницька міська лікарня» Хмельницької міської ради, Леся Корчик – лікар фізичної та реабілітаційної медицини, лікар фізіотерапевт вищої категорії реабілітаційного відділення Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни Хмельницької обласної ради, Роман Кашпур – випускник нашої кафедри та ветеран російсько-української війни. Привітати студентів і викладачів кафедри прийшли ректор університету Сергій Матюх, декан факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту Євген Павлюк.

Ректор університету акцентував увагу на актуальності і вагомості професій фізичного терапевта та ерготерапевта в сучасних реаліях розвитку нашої країни. Сергій Анатолійович зазначив, що вагомий внесок у допомогу з відновлення здоров’я військових, вкладають студенти та викладачі кафедри фізичної терапії, ерготерапії. З початком повномасштабного вторгнення російських окупантів на кафедрі проводилися курси з надання першої домедичної допомоги, також надається волонтерська допомога військовому госпіталю.

Декан факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту Євген Павлюк акцентував увагу на забезпеченні якісного освітнього процесу в університеті, створенні та постійному удосконаленні матеріально-технічних умов для реалізації освітніх програм за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація». Викладацький склад кафедри та студенти мають можливість проходити стажування в провідних країнах Європейського союзу.

Фахівці Хмельницької міської лікарні та Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни Лілія Панделі та Леся Корчик загострили увагу студентів на відповідальному ставленні до набуття професійних компетентностей майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів. Сучасні умови, в яких перебуває наша країна, ставлять високі потреби на ринку праці у фахівцях з реабілітації. У зв’язку з наслідками військових дій, збільшенням кількості захворювань серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, ця потреба постійно зростає. Заклади охорони здоров’я потребують кваліфікованих фахівців і готові працевлаштовувати випускників нашого університету.

Серед присутніх гостей був випускник нашої кафедри Роман Кашпур. Будучи ще 19 річним юнаком, Роман добровольцем пішов захищати нашу країну. Служив розвідником у 74 окремому розвідувальному батальйоні. Був важко поранений і втратив частину нижньої кінцівки. Роман на власному прикладі доводив студентам про вагомість впливу на відновлення стану здоров’я фахівців з реабілітації. Стабілізувавши свій стан здоров’я, Роман продовжує демонструвати силу волі і духу українського воїна. Він здійснив ще один подвиг у своєму житті – за 44 секунди протягнув на 6 метрів та 40 сантиметрів 16-тонний літак АН-26.

Досягнення занесено до Книги рекордів України. Відзнаку вручав Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний.

Нещодавно Роман здійснив неймовірне – на протезі пробіг марафон у Лондоні. Мотивуючи молодих людей, Роман зазначив: «Я не змирився і не змирюсь з тим фактом, що я в чомусь можу бути обмежений. Не вважаю себе таким. Та й, власне кажучи, зараз мій весь посил йде до того, що людина, якщо має руки, ноги, але зламалась психологічно, то оце вже є інвалідність. Тому в моєму випадку ампутація не виявилась вироком, а інвалідність залишається лише записом на папері. Всі проблеми в голові. Вони починаються і закінчуються там».

Також студентам було представлено відеофільм про сутність професійної діяльності фізичного терапевта та ерготерапевта, майбутні місця працевлаштування, їх роль у системі надання реабілітаційних послуг.

Наприкінці зустрічі, найбільш активні студенти у навчанні та суспільному житті, були нагородженні подарунками та вітальними грамотами.

Олег Базильчук,
завідувач кафедри фізичної терапії, ерготерапії