Загальна антидопінгова освіта

Питання етики і доброчесності є завжди актуальними у різних сферах діяльності суспільства. Не винятком є і галузь фізичного виховання та спорту. Саме питання етичного поводження атлетів і боротьба з допінгом стало ключовими у співпраці кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Хмельницького національного університету та Всеукраїнського антидопінгового агентства. В рамках цієї співпраці була організована відкрита лекція, доповідачем якої була професіонал-практик, начальник відділу інформаційної та просвітницької діяльності НАДЦ Ольга Ющенко. Зі сторони університету слухачами були здобувачі бакалаврського і магістерського рівнів вищої освіти спеціальностей 014.11 Середня освіта (фізична культура), 017 Фізична культура і спорт та викладачі кафедри.

Лекція пройшла на високому професійному рівні з сучасним та актуальним матеріалом, що розкриває історію виникнення допінгу в спорті та еволюційні процеси, які відбуваються до сьогодення включно. Окрім важливого змісту, дана лекція викликала особливий інтерес з боку здобувачів вищої освіти, оскільки тематика має безпосереднє відношення до однієї із вибіркових дисциплін «Фармакологія у фізичному вихованні і спорту» та може розглядатися як елемент неформальної освіти.

Окрім відкритої лекції,  в рамках співпраці відбулося навчання студентів кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту на роль «Шапірона», що виконує функції допомоги офіцерам ВАДА в здійснені контролю і забору проб у спортсменів на всеукраїнських змаганнях. У даній ролі «Шапірона» наші студенти вже брали участь у двох всеукраїнських змаганнях. Важливо, що дана діяльність буде врахована студентам як компонент неформальної освіти з предмету «Фармакологія у фізичному виховані і спорті».

Олександр  Антонюк,
доцент кафедри теорії і методики
фізичного виховання і спорту