Ювілей олімпійського чемпіона Сергія Нагорного

8 грудня 2021 року олімпійський чемпіон Сергій Нагорний відзначив свій ювілей – 65 років. Це визначна подія не лише для ювіляра, оскільки Сергій Нагорний знана людина для спортивної світової спільноти: своїми спортивними успіхами він прославив нашу державу та наш рідний край.
У 1976 році у складі збірної команди СРСР на XXІ літніх Олімпійських іграх у м. Монреаль (Канада) Сергій Нагорний здобув дві олімпійські нагороди з веслування на байдарках та каное. Спочатку, на дистанції 500 метрів, Сергій Нагорний і білорус Володимир Романовський у складі байдарки-двійки посіли друге місце і стали срібними призерами, а потім, виступаючи на 1000 метровій дистанції, їхня двійка виборола золото.
Сергій Нагорний – перший і єдиний олімпійський чемпіон, який народився і весь час проживає та працює в місті Хмельницькому. Нагороджений орденом «Дружби народів», відзначений Почесними грамотами Верховної ради СРСР, Верховної ради УРСР, Почесний громадянин міста Хмельницького, Почесний динамівець України.
Для Хмельницького національного університету ця подія також важлива, оскільки Сергій Нагорний у минулому був студентом нашого університету. З 1976 по 1981 рік Сергій Нагорний навчався у Хмельницькому технологічному інституті побутового обслуговування у групі ТМ-76-1 та закінчив спеціальність «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти» на механічному факультеті (теперішня назва: факультет інженерії, транспорту та архітектури).
Керівництво університету, професорсько-викладацький склад і студенти- спортсмени університету приєднуються до численних вітань та бажають Сергію Нагорному міцного здоров’я, життєвих гараздів, активної громадської діяльності на благо Подільської землі та нашої держави!!!
Олександр Солтик,
завідувач кафедри теорії і методики