Участь викладачів університету в семінарі-нараді з директорами ДЮСШ Хмельницької області

24 листопада 2021 року в актовій залі приміщення Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації відбулася семінар-нарада з директорами спортивних закладів Хмельницької області за темою «Сучасні аспекти діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл». У даному заході взяли близько 50 керівників спортивних шкіл області. З вітальним словом до учасників зібрання звернулися заступник голови ОДА Володимир Юр’єв та т.в.о. директора Департаменту освіти, науки, молоді та спорту ОДА Дарія Басюк.
Варто відмітити, що значимість даного семінару-наради важко переоцінити, адже на ньому піднімалися важливі теми, обговорювалися насущні проблеми, з якими сьогодні стикаються спортивні школи. Так, начальник управління молоді та спорту Департаменту освіти, науки, молоді та спорту ОДА Наталія Томусяк охарактеризувала нормативно-правову базу діяльності ДЮСШ. Начальник управління молоді та спорту Хмельницької міської ради Сергій Ремез у своєму виступі зупинився на особливостях співпраці ДЮСШ з органами місцевого самоврядування. Про вимоги щодо присвоєння спортивних розрядів та атестації тренерів-викладачів ДЮСШ проінформувала Анна Василюк. Поділився досвідом щодо проведення капітальних робіт виконання ремонтів та будівництва спортивних споруд директор ДЮСШ № 1 Василь Янків. Заступник директора Хмельницького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Тетяна Бойко ознайомила учасників семінар-наради з умовами проведення чемпіонатів області з видів спорту серед учнівської молоді в поточному навчальному році. Заступник директора ОДЮСШ Світлана Габаль проінформувала учасників зібрання з порядком підготовки щорічної статистичної звітності за формою 5-ФК.
До участі в даному заході долучилися також представники Хмельницького національного університету. Так, професор кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Юрій Дутчак у своєму виступі надав інформацію щодо організації та проведення курсів підвищення кваліфікації тренерів-викладачів ДЮСШ, які проходять на базі Хмельницького національного університету. Особливу увагу доповідач звернув на порядок проведення таких курсів в умовах карантинних обмежень
Завідувач кафедрою теорії і методики фізичного виховання і спорту Олександр Солтик ознайомив директорів ДЮСШ із особливостями підготовки майбутніх тренерів-викладачів з видів спорту. У виступі було наголошено на важливій ролі і можливостях директорів спортивних шкіл впливати на освітній процес підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю фізична культура і спорт. Також керівники спортивних закладів мали змогу ознайомитися із освітніми програмами фізкультурного спрямування, які реалізуються у Хмельницькому національному університеті, що особливо актуально для налагодження тісної співпраці зі стейкхолдерами сфери фізичної культури та спорту.
Підводячи підсумки семінар-наради усі учасники зібрання висловили подяку за організацію семінар-наради і виразили сподівання, що подібні заходи у майбутньому стануть традиційними; адже даний захід сприяв не тільки отриманню важливої і корисної інформації, це можливість обмінюватися досвідом, розвивати дружні відносини між представниками сфери фізичної культури і спорту у Хмельницькому регіоні.

Олександр СОЛТИК
завідувач кафедри теорії і методики