Студенти-спортсмени університету – чемпіони XVIII літньої Універсіади України

Вже доброю традицією стало підведення підсумків всеукраїнських студентських змагань під час відзначення міжнародного дня студентського спорту. Урочистості пройшли на базі Олімпійського коледжу імені Піддубного у місті Києві.

Цьогорічна XVIII літня Універсіада України розпочалася у лютому та завершилася у серпні 2023 року. Змагання проходили з 21 виду спорту, в яких брали участь 124 заклади вищої освіти.

Визначення призерів і переможців змагань здійснювалося за загальною сумою набраних очок з різних видів спорту. Усі заклади вищої освіти були поділені на шість категорій, залежно від кількості здобувачів вищої освіти, які навчаються на денній формі. Окрім загального рейтингу, у кожній групі закладів вищої освіти, визначалася трійка кращих.

Важливо відмітити, що студенти-спортсмени гідно представляли Хмельницький національний університет. У 13 видах спорту наші здобувачі вищої освіти боролися з найсильнішими студентами нашої країни. В загальному підсумку, спортивна дружина Хмельницького національного університету набрала 2657 очок, що дозволило впевнено посісти перше загальнокомандне місце серед ЗВО п’ятої категорії. На другому місті, з результатом 1655 очок, розташувався Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова; на третьому місці розташувалася команда Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Гжицького з результатом 886 очок. Хмельницький національний університет було нагороджено кубком і грамотою Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

На спільній зустрічі ректора Хмельницького національного університету Сергія Матюха; декана факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту Євгена Павлюка; завідувача кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Олександра Солтика; голови спортивного клубу університету Олександра Мозолюка переможний кубок та спортивні досягнення було представлено членам ректорату університету. Було наголошено на вагомих спортивних здобутках і висловлено подяку студентам-спортсменам університету, тренерам-викладачам, керівництву університету та усім іншим особами, які допомагали та сприяли участі наших спортсменів у змаганнях.

Окрім перемоги у своїй групі, гарні спортивні здобутки дозволили нашому університету посісти восьме місце серед 124 інших закладів вищої освіти, які брали участь у змаганнях Універсіади. Високе загальнокомандне місце було б неможливе без результативних стартів і вагомих спортивних здобутків спортсменів та їх тренерів-викладачів за окремими видами спорту. Надзвичайно успішно виступили наші борці вільного стилю. Команда спортсменів університету, очолювана заслуженим тренером України з вільної боротьби Олександром Мозолюком, завоювала 3 золотих, 4 срібних і 4 бронзових нагороди. Набравши у підсумку 583 очка, збірна команда Хмельницького національного університету посіла перше місце серед усіх ЗВО.

Окрім вільної боротьби, бронзову нагороду та 30 очок у загальнокомандний кошик було долучено й греко-римську боротьбу.

У черговий раз, статус найсильнішої команди продемонстрували студенти-регбісти. Чоловіча команда, очолювана доцентом кафедри ТМФВС Олегом Квасницею, в напружених сутичках виборола срібні нагороди і 396 очок для нашого університету. Окрім чоловіків на змаганнях з регбі були представлені й жінки. Посівши 4 місце, наші дівчата додали до університетської скарбнички 324 очка.

За крок до п’єдесталу зупинилися наші гандболісти. Не зважаючи на велику конкуренцію, яка сьогодні є у чоловічому гандболі, Хмельничани пропустили вперед лише команди Суперліги. Загалом четверте місце команди, очолюваної завідувачем кафедри фізичної терапії, ерготерапії, професором Олегом Базильчуком, додало до університетської скарбнички 378 очок.

Приємно також порадували виступи наших баскетболістів. Вперше за всю історію участі у змаганнях з чоловічого баскетболу збірна команда університету, очолювана доцентом кафедри ТМФВС Богданом Ференчуком та викладачем кафедри ТМФВС Ганною Шликовою, вийшла до фінальних змагань. У фіналі наші спортсмени посіли четверте місце, що додало 150 очок університету. Також були представлені наші студенти-спортсмени на змаганнях з тхеквондо. Тхеквондисти не лише здобули 129 залікових очок, а й вибороли 3 срібних і 1 бронзову нагороди.

З медаллю також повернулися із змагань студенти-легкоатлети. Одну срібну нагороду та 95 залікових очок додали найшвидші наші атлети. Готував до виступів студентів-легкоатлетів доцент кафедри Олег Квасниця та тренер ДЮСШ Олена Лешенко.

Лише одним спортсменом був представлений наш університет у змаганнях з дзюдо. Проте цей виступ, окрім 58 очок, приніс одну бронзову нагороду у командних змаганнях «стінка на стінку».

Хоча без призових місць, проте із 194 заліковими очками, відзначилась участь студентів-спортсменів у змаганнях з настільного тенісу. Готував команду тенісистів до виступів професор кафедри ТМФВС Анатолій Ребрина.

Якщо більшість видів спорту вже мали досвід участі у Універсіаді України, то виступ наших бадмінтоністів став на XVIII Універсіаді дебютним. Важко було нашим студентам вперше боротися за призові місця, проте 74 залікових очка збірна команда, очолювана Анатолієм Ребриною, принесла до нашої залікової скарбнички.

Вже постійною стала участь у змаганнях Універсіади збірної команди нашого університету з волейболу. У чоловічому волейболі, команда під керівництвом доцента кафедри Ярослава Гнатчука, не змогла пробитися до фінальної сітки турніру, проте третє місце у зональних змаганнях додало нашому ЗВО 174 залікових очок.

У жіночому волейболі участь у змаганнях, в складі збірної команди Хмельницької області, брали лише дві наші студентки. Проте, напрочуд успішним виявився виступ волейболісток. Вперше в історії участі команди Хмельницької області в Універсіадах України хмельничанки стали чемпіонами. Радість перемоги та 72 залікових очок по заслузі розділяє тренер-викладач, доцент кафедри ТМФВС Василь Антонець.

Міжнародний день студентського спорту відзначився не лише церемонією нагородження кращих за спортивними результатами закладів вищої освіти, а у цей день також було оголошено офіційний початок наступної XIX літньої Універсіади України.

Пишаємось нашими здобутками та дякуємо студентам-спортсменам університету, їх тренерам за успішні старти та гідні результати. Бажаємо усім успішного навчання та подальших спортивних здобутків.