Стажування в університеті імені Грегора Менделя(м. Брно, Чеська Республіка) в рамках програми Erasmus+

З 18 по 22 липня доцентки кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету (Зінаїда Антонова, Олена Кулешова, Людмила Міхеєва, Лариса Подкоритова, Алла Руденок) в рамках програми Erasmus+ проходили стажування в університеті імені Грегора Менделя (м. Брно, Чеська Республіка).

Доцентки кафедри психології та педагогіки ХНУ біля головного корпусу університету імені Грегора Менделя (м. Брно, Чеська Республіка)

За час стажування представниці кафедри ознайомилися з особливостями організації освітнього процесу університету, можливостями для академічної мобільності його студентів та специфікою роботи зі студентами, які мають особливі освітні потреби, останніми дослідженнями з психології та біології.

Під час вітальної зустрічі відбулось спілкування із заступником декана з міжнародних зв’язків університету імені Грегора Менделя, представниками відділу міжнародних зв’язків та учасниками програми Erasmus+ з Ізраїля.

Доцентки кафедри психології та педагогіки разом зі співробітницями відділу міжнародних зв’язків університету імені Грегора Менделя пані Міхаелою і пані Ханною

Насичена програма стажування охоплювала відвідини низки структурних підрозділів університету, серед яких Institut of Lifelong Learning (Інститут навчання протягом життя), де викладачки кафедри психології та педагогіки ознайомились із особливостями підвищення кваліфікації у Чеській Республіці, зокрема набуття права навчати своїй справі інших людей. При Інституті також діють курси вивчення чеської мови для іноземних студентів і навчальні курси для осіб похилого віку.

Доцентки кафедри психології та педагогіки разом зі співробітницями Institut of Lifelong Learning.

Пізнавальними були також польові виїзди та візити до лабораторій університету імені Грегора Менделя, зокрема Eye tracking Lab (лабораторія дослідження руху очей), де викладачки кафедри психології та педагогіки дізнались про останні дослідження щодо сприйняття реклами за допомогою спеціальної апаратури для відслідковування руху очей та самі долучились до демонстративного експерименту із використанням одного з таких пристроїв.

Під час демонстративного експерименту з дослідження руху очей у Eye tracking Lab університету імені Грегора Менделя

Окрім знайомства зі структурою та досягненнями чеського університету, викладачки кафедри психології та педагогіки мали нагоду поділитися і власним досвідом у сфері практичної психології. Ними було підготовлено і проведено воркшоп з психогігієни з елементами релаксації, усвідомленості та йоги для українських студентів, які навчаються у літній школі університету імені Грегора Менделя. Учасники воркшопу висловили подяку за проведений захід.

Ведучі та учасники воркшопу з психогігієни з елементами релаксації, усвідомленості та йоги

Одночасно зі  стажуванням викладачів кафедри психології та педагогіки за програмою Erasmus+ завершували своє стажування і здобувачки вищої освіти другого (магістерського рівня) кафедри Альона Фірстова і Сніжана Бриндзак. Магістрантки працювали  психологами-волонтерами у НГО «Українська ініціатива Південної Моравії», що зараз працює як центр допомоги вимушеним переселенцями з України у м. Брно. У центрі стажистки проводили заняття для розвитку ресурсу для підлітків, майстер-класи «Творити легко», пізнавальні кіновечори з обговоренням, а також надавали інформаційні послуги.

Викладачки кафедри відвідали центр, познайомились із його керівництвом і співробітниками, які провели екскурсію закладом, розповіли про його роботу та висловили схвальні відгуки про стажисток-магістранток. Останні проявили високий професіоналізм, відповідальність і надійність під час свого двомісячного стажування.

Викладачки і магістрантки кафедри психології та педагогіки разом з однією керівниць «Української ініціативи у Південній Моравії» пані Каталіною

Отриманий досвід, знання, ідеї будуть використані й адаптовані для вдосконалення навчально-виховного процесу кафедри психології та педагогіки.

Прощаючись із гостинним містом Брно

Кафедра психології та педагогіки висловлює щиру подяку:

– відділу міжнародних зв’язків Хмельницького національного університету за співпрацю і супровід у стажуванні; – університету імені Грегора Менделя (м. Брно, Чеська Республіка) за теплий прийом, корисний досвід і співпрацю.

Кафедра психології та педагогіки